Jedna z najbardziej popularnych petard. Nie ma chyba fana fajerwerków na świecie, który choćby raz nie słyszał o petardzie COBRA 8 Czym tak naprawdę kobra 8 przyciąga tak wielkie zainteresowanie?

 

Spora część osób lubi fajerwerki za piękne wielobarwne efekty, kolorowe gwiazdki, czy piękne złote brokatowe korony, które wraz z muzyką potrafią odegrać wspaniałe pirotechniczne przedstawienie. Jest też druga strona pirotechnicznych entuzjastów, którzy po prostu uwielbiają HUK! Niezmiennie od wielu lat duża popularnością cieszą się petardy i emitery dźwięku. W ofercie naszego sklepu cały czas można spotkać takie pozycje jak exploder 5, exploder 4, tp5, shark ps5 czy titanium flowers od importera FUNKE. Mimo tego, że ich ceny od paru ostatnich lat mocno poszybowały w górę wciąż znajdują się chętni, którzy kupują petardy i emitery dźwięku do głośnej zabawy lub nawet w celach kolekcjonerskich.

 

Wracając do tematu kobry 8, to właśnie potężny huk i moc tej petardy sprawia, że wiele osób jest nią tak mocno zainteresowanych. Poniżej odpowiemy na dwa podstawowe pytania:

 

Ile prochu ma petarda cobra 8, lub inaczej ile NEC posiada cobra 8?

Waga prochu mieszczącego się w petardzie cobra 8 to 100g jest to ilość o 20 razy większa niż zawartość prochu w petardzie dum bum 5g, która swego czasu cieszyła się mianem najgłośniejszego emitera P1.

 

Czy cobra 8 jest legalna?

Petarda Cobra 8 jest to wyrób klasy F4 czyli do użytku tylko i wyłącznie przez profesjonalnych pirotechników. Za nielegalne nabywanie lub sprzedaż pirotechniki klasy 4 może grozić do 8 lat pozbawienia wolności. Dlatego nie zachęcamy do jej kupna jeśli nie posiadasz odpowiednich kwalifikacji.

 

Poniżej wrzucam film który ukazuje moc cobry 8